Jak pielęgnować rower?

Rower to jeden z najbardziej „trwałych” środków transportu. Jeżeli jest on odpowiednio traktowany i dobrze pielęgnowany jest on wstanie służyć swojemu właścicielowi całe lata. Należy jednak co jakiś czas poświęcić parę chwil na konieczną konserwację, w innym przypadku kupno nowego modelu może okazać się pewnego dnia przykrą koniecznością.

Jak konserwować rower?

Najważniejszą sprawą podczas konserwacji roweru jest zadbanie o dobry stan łańcucha i przerzutek. Dobrze jest więc traktować go specjalnym antykorozyjnym sprayem, aby nie pokrył się w przyszłości rdzą, największym wrogiem wszelkich metali.

Sprawą oczywistą jest też, że zardzewiały łańcuch od roweru nie będzie działał tak sprawnie, jak ten wyczyszczony i lśniący. Jest też po prostu niebezpieczny: może w pewnym momencie odmówić posłuszeństwa i po prostu się przerwać w najmniej spodziewanym momencie. Brudne przerzutki natomiast nie będą tak gładko przeskakiwać, co może irytować podczas jazdy. Na rynku zakupić można wiele specjalnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia ramy, kierownicy czy konserwacji osprzętu.

Co jakiś czas warto wybrać się do sklepu sportowego i zakupić parę tego typu puszek – może to pomóc zaoszczędzić wiele pieniędzy na kupno nowej maszyny.