Napęd roweru. Czym należy go czyścić?

Pierwszą rzeczą, której musisz się przyjrzeć to napęd roweru. Powinien on być odpowiednio wyczyszczony,a przede wszystkim posmarowany specjalnie przeznaczonym do tego smarem. To zapewni Ci sprawną jazdę i komfort w czasie zmieniania przerzutek. Dzięki temu również łańcuch będzie cicho i opływowo pracował poruszając się na zębatkach.

W Internecie możesz znaleźć mnóstwo różnego rodzaju filmików dotyczących między innymi tego, jak wyczyścić napęd. Jednakże nawet bez tego, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Aby Twój napęd był dokładnie wyczyszczony wystarczy, że regularnie będziesz przecierał wszystkie części składowe napędu za pomocą suchej szmatki to znaczy : łańcuch, przerzutki i zębatki.

Jednakże czasem zaskakuje nas pogoda, jeżeli złapie cię deszcz lub Twój rower znajdzie się cały w błocie musisz uzbroić się w dobrą, zużytą już szczoteczkę do zębów, jakąś szczoteczkę drucianą, benzynę lub rozpuszczalnik,które doskonale usuną zabrudzenia.

Jeżeli to Ci nie pomoże możesz udać się na myjnię samochodową i tam za kilka złotych samodzielnie umyć rower. Oprócz czynności pielęgnacyjnych, które możesz wykonać samodzielnie, pamiętaj o regularnej kontroli zużycia napędu. W tym celu musisz oddać rower do najbliższego serwisu.