Zapięcie typu U-LOCK – zabezpiecz rower przed kradzieżą.

Im droższy, im bardziej unikatowy, tym bardziej kusi złodzieja. Chociaż czasem ani drogi, ani wyjątkowy, a i tak komuś się spodoba i kradzież gotowa…Rower to nie tylko pieniądze, to również wspomnienia, sentyment i…wolność. Warto zadbać o to, by nikt nie ukradł nam naszego ukochanego roweru.

Zwykła linka stanowi dla złodzieja przeszkodę? Absolutnie nie. Owszem, linki są wygodne i tanie, ale zabezpieczenie z nich praktycznie żadne. Łatwo je przeciąć i nawet gruba stalowa linka jest łatwa do sforsowania. Rower ma jakby atrapę zabezpieczenia, dlatego to rozwiązanie, chociaż popularne, jest dosyć ryzykowne.

Zapięcie typu U-LOCK może nie kosztuje kilkanaście złotych, ale jest zdecydowanie trudniejsze do przecięcia. Solidny pałąk i zamek – tak wygląda to zapięcie. Nożyce do metalu nie poradzą sobie z takim zabezpieczeniem. Piła? Owszem, ale byłoby zbyt dużo hałasu. Zapięcie U-LOCK jest cięższe niż linka, co akurat przekłada się na bezpieczeństwo. Na pewno trudniej jest transportować tę blokadę, ale plecak lub koszyk zdają się dobrym rozwiązaniem. Warto wybierać wśród znanych producentów. Jakość ma tu istotną rolę.

Kradzież roweru nie należy do przyjemnych doświadczeń. Warto zatem wydać osiemdziesiąt złotych (lub więcej), by oszczędzić sobie nerwów, a móc zawsze powiedzieć sobie „W drogę!” – bezcenne!

1 odpowiedź do “Zapięcie typu U-LOCK – zabezpiecz rower przed kradzieżą.”

Komentowanie jest wyłączone.